fbpx

Reality Inventors blog #003

Apple iOS14’te gelecek gizlilik ayarlarını erteledi!


Yeni iOS14 ve iPhone 12 için tarih kesinleşti: 15 Eylül.

Yayınlanması planlanan iOS14’te Facebook Audience Network gibi reklam ağlarını etkileyecek değişiklikleri Apple bir sonraki iOS’a bıraktığını açıkladı. Bu da iOS cihazlarla gelecek gizlilik değişikliklerinin sadece ertelendiğini işaret ediyor. Bu değişiklikler geldiği zaman Apple’ın yeni kurallara uymayan geliştiricilere daha acımasız olacağını söylememize bile gerek yok.

Avrupa Veri Koruma Kurulu Kişisel Veri Koruma Rehberi yayınladı!

Avrupa Veri Koruma Kurulu


Avrupa Veri Koruma Kurulu, sosyal medya kullanıcılarının hedeflenmesi yoluyla yapılan veri işleme faaliyetlerine ilişkin çok detaylı bir rehber yayınladı. Özellikle dijital medya alanındaki faaliyetler için Kişisel Veri Koruma Kanunu’na adapte edilmesi muhtemel uygulamaları barındırması açısından değerli bir çalışma.

Rehbere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://edpb.europa.eu/our-work-tools/public-consultations-art-704/2020/guidelines-082020-targeting-social-media-users_en


GPT-3 adlı yapay zeka The Guardian için makale yazdı!

Open AI tarafından geliştirilen GPT-3


Open AI tarafından geliştirilen GPT-3 isimli yapay zeka, The Guardian için bir makale yazdı. Yaklaşık 500 kelime uzunluğunda olan makalede, insanların yapay zekadan neden korkmamaları gerektiği anlatılıyor. Yapay zeka, yazdığı makalede oldukça ilgi çekici noktalara değiniyor.

Makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/sep/08/robot-wrote-this-article-gpt-3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İletişime Geçin

İstediğiniz zaman bizi arayın veya mail gönderin, tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.