fbpx

Reality Inventors blog #002

Amazon Halo

Amazon’un yeni akıllı bilekliği Halo, sesinizden tonundan ruh halinizi anlayacak!
Amazon’un yeni çıkardığı akıllı bilekliği, yapay zeka (AI) algoritmalarıyla çalışıyor ve sesinizi dinliyor. 99 dolardan satışa sunulan “Halo”’nun en ilgi çekici özelliklerinden biri ise üzerinde bulunan mikrofonlar ile ses tonunu algılayan “Tone” özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Halo gün boyunca sizin sesinizi dinliyor ve konuşmanızı baz alıp algoritma sayesinde kullanıcıya ait bir pozitiflik skoru sunuyor ve buna göre de geri bildirimler yapıyor. Amazon’un açıklamasına göre, konuşma verisinin işlenmesi ya da analiz verileri yalnızca kullanılan cihaz üzerinde kalıyor. Veri işlenmesi bittikten sonra ise veriler siliniyor

iPhone12

Apple bu ay iPhone 12’yi tanıtıyor!
Apple, by ay pandemiden dolayı sadece online bir lansman düzenleyerek yeni akıllı telefon ailesi iPhone 12’yi tanıtacak. Tasarım açısından Apple tasarım köklerine dönmesini beklediğimiz iPhone 12 köşeli keskin hatlara sahip tasarımla çıkması beklenen iPhone 12 ailesi, performans konusunda da çıtayı belirleyecek telefonlar arasında olacak. Tüm modellerde 5G teknolojisinin bulunacak olması, çekilen fotoğraflarda çığır açacak LIDAR teknolojisi gibi önemli detaylar var.

Satış Direktörümüz Onur ŞENCAN Gamification Meetup’da
Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı oyunlaştırma etkinliği Gamification Meetup ,4.etkinliğini pandemi koşulları nedeniyle bu sene online olarak gerçekleşiyor. Bulmaca ve kurgu tasarım süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve kaçış oyunlarının kurumlar için hangi aşamalarda nasıl uygulanabildiğini gibi konular hakkında satış direktörümüz Onur ŞENCAN bir atölye verecek. Bu atölyede ayrıca eş zamanlı küçük bir yarışma ile katılımcılar atölyeden en hızlı kaçan kişi olmak için yarışacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İletişime Geçin

İstediğiniz zaman bizi arayın veya mail gönderin, tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.